הצהרת נגישות

הצהרת נגישות אתר תל אביב טאטו

על פי תיקון לתקנות העוסקות בנגישות האינטרנט אתר זה פטור מחובת נגישות. האתר הינו אתר חדש עבור עסק בהקמה, וכשכך אנחנו משקיעים מאמצים להנגיש את התוכן כמיטב יכולתנו לכלל האוכלוסיה. 

מאז הקמת האתר אנחנו משקיעים זמן ומאמץ רב בהנגשת אתרנו כמיטב יכולתנו לתקן AA. האתר מונגש בהתאם לתקנה 35, ת.י. 5568 להנגשת אתרי אינטרנט ו Wcag 2.0. 

ברצוננו לכבד ולאפשר גישה שווה לכל אוכלוסיית ישראל למידע והשירותים באתרנו, ובתוך כך אנחנו פועלים על מנת לקבל ידע וחינוך לגבי הנגשת האתר לכלל הצרכים הקיימים. התהליך הינו תהליך ארוך הדורש שעות אדם רבות וכמובן שייתכנו עמודים ותכנים שאותם עדיין לא הנגשנו. במידה ומצאתם תוכן לא נגיש נא לדווח אלינו ל web@inkme.co.il

האתר הונגש באופן הבא:

 1. התאמת האתר לכל סוגי הדפדפנים המודרניים (כלומר כולם חוץ מאינטרנט אקספלורר).
 2. התאמת האתר לכל סוגי הפלטפורמות – מובייל, טבלטים ודסקטופים.
 3. התאמת האתר מבחינת שימוש במקלדת בלבד.
 4. התאמת האתר לאנשים עם לקות ראיה חלקית או מלאה.
 5. ישנו מאמץ מתמשך להתאים את תכני האתר הכתובים, תכני וידאו ואודיו, לאנשים עם לקות שמיעתית חלקית או מלאה, לקות ראיה חלקית או מלאה. 

על מנת להנגיש את האתר ותכניו, נעשו השינויים הבאים:

 1. שינויים ובדיקות באתר על מנת שיתאים לכל הדפדפנים ולכל הפלטפורמות (ריספונסיביות).
 2. הטמעת תוסף נגישות Enable המאפשר פונקציות המקלות על בעלי צרכי הנגישות להשתמש באתרנו. בדיקת כלל הפונקציות ותקינותן באתר הינו תהליך מתמשך ואנו עמלים להשלים אותו בהקדם האפשרי.
 3. הוספת access keys באופן שאינו יסתור את פעולות המקלדת הטבעיות תוך קיום מאמץ גדול שניתן יהיה להגיע לכל חלקי האתר עם מקלדת בלבד (באתר אינקמי אלפי עמודים ותהליך הבדיקות הינו מתמשך, נא דווחו לנו על כל בעיה שמצאתם).
 4. בדיקת ניגודיות בצבעים, הוספת טקסט הסבר לתמונות באתר כולל במדריכים השונים (תהליך מתמשך), הוספת label בטפסים שונים (תהליך מתמשך)..

הכלים בהם השתמשנו לבדיקת הנגישות הם:

 1. תקן הנגישות עצמו כפי שמפורט באתר ה-W3C.
 2. קריטריוני הבדיקה כפי שמופיעים באתר הנגישות הישראלי .
 3. סריקה ידנית של קוד המקור של האתר.
 4. שימוש ב-WAVE -לבדיקת הניגודיות באתר, לבדיקת מבנה האתר ולסריקה כללית לפי תקן WCAG2. תהליך תיקון בעיות ניגודיות הינו תהליך מתמשך ואנו עושים מאמצים לתקן שגיאות. 

כפי שניתן לראות, חשוב לנו מאוד ששירותינו יהיו נגישים לכלל האוכלוסייה. בתור אתר קטן בשנותיו הראשונות אנו למדים כי יש צורך להשקיע זמן ומשאבים רבים להנגשת מלאה של האתר ונפעל כמיטב יכולתנו לעשות כך כשאנו גדלים ומתפתחים. 

במידה ויש בעיות נגישות, נודה לכם אם תפנו אלינו בנושא. ניתן לפנות אלי באמצעות המייל: web@inkme.co.il